Menu Zamknij

Rozpoznawanie swoich silnych i słabych punktów

silne strony

Poznanie swoich zalet i wad jest bardzo pomocne w dalszym, szczęśliwym życiu, znalezieniu odpowiedniego partnera czy doskonałej, satysfakcjonującej nas pracy. W naturze człowiek leży surowe ocenianie innych, a pobłażanie sobie. Jest to naturalny odruch, ale czasami warto zastanowić się także jakie cechy charakteru sprawiają,że nie możemy być do końca szczęśliwi, bo robimy coś wbrew sobie i swojej naturze. Najważniejsze jest, żeby na początku pracy nad sobą nabrać odpowiedniego dystansu, tylko on bowiem zapewni nam odpowiednie spojrzenie na własne słabości i mocne strony.

Popatrzmy, co jest też skutecznym sposobem do poprawy nastroju, w czym jesteśmy dobrzy, co sprawia nam w życiu przyjemność, co mówią o nas nasi znajomi,jak nas widzą i odbierają. Jeśli to co oni mówią o nas pokryw się z tym, co my sami o sobie sądzimy to nie jest źle. Jeśli oni widzą w nas zalety, których my sami nie dostrzegamy to na pewno musimy popracować nad poczuciem własnej wartości i samooceną. Kiedy nasi najbliżsi mówią o naszych wadach to przemyślmy je i zastanówmy się czy nie jest przypadkiem tak jak mówią. Może mają rację, a nasze wady są uciążliwe dla otoczenia.

Pamiętać należy, że wszystkie wady i zalety czy też mocne i słabe strony są względne. W jednych sytuacjach to co jest wadą przydaje się jako zaleta i odwrotnie, trzeba jednak umieć czy nauczyć się rozpoznawać takie sytuacje.

Pamiętajmy, że fakt, że potrafimy odmawiać dla jednych będzie objawem znieczulicy, obojętności i nieżyczliwości, a dla innych może być doskonałą asertywnością czyli zaletą a nie wadą.

Jeśli poznamy już swoje mocne i słabe strony to z łatwością będziemy potrafili i mogli przekuć te drugie w nasze zalety. Nikt nie mówi, że będzie to proces krótkotrwały, ale na pewno będzie on wart zachodu i starania.

W pracy zawodowej innych cech wymaga się od osób na stanowiskach kierowniczych, a innych od tych na stanowiskach specjalistycznych. Ważne, że nie każdy kierownik musi swoje cechy, które pomagają mu w pracy przenosić do domu i odwrotnie.

Przeczytaj:

ravestin sprzedaż I snoril gdzie kupić I detosil stosowanie I artroser skład

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *