Menu Zamknij

Porady dla malkontentów

Porady dla malkontentów

Malkontent to człowiek zawsze ze wszystkiego niezadowolony. Można powiedzieć, że to osoba, która na widok szklanki napełnionej do połowy będzie narzekała, że to szklanka w połowie pusta. Nic go nie cieszy, jeśli czerpie satysfakcję to tylko złą, do tego jego ulubionym powiedzonkiem jest „a nie mówiła/łem”, które potwierdza jego złe przepowiednie. Nie ma tutaj żadnych preferencji co do płci malkontentów – chociaż przyjęło się, że ‘muchy w nosie” mają częściej kobiety to mężczyźni mają ich po prostu więcej. Co zrobić, żeby przestać być malkontentem i zacząć żyć?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Ale trzeba odpowiedzieć, bo życie z malkontentem jest ciężkie dla jego najbliższych oraz otoczenia.

Przede wszystkim uśmiechaj się częściej! Uśmiech ma tę magiczną moc otwierania serc, zobaczysz, że ludziom uśmiechniętym żyje się po prostu lepiej i łatwiej, a ludzie są dla nich bardziej życzliwi.
Załóż różowe okulary chociaż na jeden dzień. Postaraj się widzieć wszystko pozytywnie, a to na pewno takie się stanie. Pozytywne myślenie nie jest trudne!
Przestań narzekać. Uświadom sobie, że na niektóre sprawy nie masz najmniejszego wpływu i nie marudź, że coś Ci się nie udało, jeśli nie zależało od Ciebie. Dzięki temu będziesz też spokojniejszy i zdrowszy.
Wprawiaj się jak najczęściej w dobry nastrój. Zobaczysz, że z czasem wejdzie Ci to w krew i zaczniesz cieszyć się z drobiazgów, z których składa się życie. Pójdź do kina na komedię, kup bilet na kabarety, uprawiaj sport – udowodniono, że uprawiania sportu wyzwala ogromną dawkę endorfin – hormonów szczęścia. Zobaczysz, że będziesz zmęczony, ale szczęśliwy.
Spędź chwilę czasu z dziećmi, zobaczysz jaki prosty świat jest dla nich i w jaki prosty sposób one go postrzegają. Ucz się od dzieci ich radości życia!
Raz na jakiś czas spraw sobie prezent – nowy ciuch, gadżet elektroniczny czy ogromny puchar lodowy. Nie myśl o tym, że wydajesz na to pieniądze. Jeśli jesteś oszczędny, odkładaj sobie na tę drobną przyjemność. Wtedy unikniesz wyrzutów sumienia z okazji wydanych „niepotrzebnie” pieniędzy.

Więcej informacji:

ravestin 520 mg I snoril stosowanie I artroser badania I detosil opinie skład

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *