Menu Zamknij

Motywujące afirmacje na co dzień

motywacja

Słyszeliście kiedyś o samospełniających się przepowiedniach? Jeśli w coś bardzo mocno wierzymy, mówimy o tym, myślimy o tym i nastawiamy się na to, że nas to czeka czy spotka to zwykle tak się dzieje. Dotyczy to tych złych zdarzeń, ale także tych dobrych. Potęga naszej podświadomości jest ogromna i to jak myślimy o danej rzeczy, sprawie, sytuacji programuje niejako nasz mózg i nasze podświadome nawet działania sprawiają, że to o czym myślimy staje się faktem.

Dlatego właśnie w naszym życiu powinniśmy jak najczęściej korzystać z afirmacji. Afirmacje to zdania, które powtarzamy, które widzimy, na które napotykamy w celu wytworzenia w naszym mózgu pojęcia „to musi się wydarzyć”. Jeśli chcemy być szczęśliwi mówmy tylko o tym, że jesteśmy szczęśliwi jakby to już się zadziało. W widocznych dla nas miejscach porozwieszajmy afirmację dotyczącą szczęścia i tego co nas uszczęśliwia np. ”jestem szczęśliwy, bo moja rodzina jest zdrowa”. Sami zobaczycie jak szybko te afirmacje staną się dniem powszednim, a wasze myśli przepełni uczucie nieopisanego szczęścia.

Nie należy myśleć, że afirmacje to wmawianie sobie nieprawdy, to programowanie naszego mózgu, żeby działał, postrzegła i odbierał świat w taki sposób jaki będzie dla nas najlepszy. A przecież nikt nie powie, że najlepszym dla niego światem jest ten, w którym nic nam się nie udaje. Zamiast mówić „moje życie nie ma już sensu” powiedz lepie „moje życie ma głęboki sens, mam wiernych przyjaciół, oddaną rodzinę, dobrą pracę i cieszę się dobrym zdrowiem”. Samospełniająca się przepowiednia spełni się także i tym razem. Wystarczy tylko odsunąć od siebie złe myśli i zacząć pracować na afirmacjach, które będą obrazem i odbiciem stanu naszego umysłu.

Ile czasu potrzeba, żeby afirmacje zadziałały? Wszystko zależy od tego jak bardzie jesteś otwarty i podatny na sugestie – może to być miesiąc, a może to być zaledwie tydzień. Pamiętaj, żeby w afirmacjach unikać używania słowa „nie”, które ma złą wibrację i energię i nie jest dla nas korzystne.

Zobacz tutaj:

ravestin gdzie kupić I artroser ulotka I detosil dla dzieci I snoril co to jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *