Menu Zamknij

Jak przestać się martwić i zacząć żyć?

szczęście

Wiele osób twierdzi, że ciągłe zamartwianie sprawi, że problemy same się rozwiążą. To zdecydowanie błędne rozumowanie. Problemy same nie rozwiążą się na pewno, ale przez swoje zachowanie, podejmowane decyzje i nastawienie do życia na pewno problemy staną się łatwiejsze do zniesienia, a nam będzie żyło się dużo lepiej, bardziej komfortowo i przede wszystkim spokojniej, a pewno także zyska na tym nasze zdrowie. Na zdrowiu bowiem odbijają się nasze stresy i ciągłe zamartwianie się.

A zatem, jak się przestać martwić i zacząć żyć? Przede wszystkim zwolnijmy trochę tempo życia, wieczna pogoń sprawia, że poziom naszego stresu wzrasta, jesteśmy zabiegani i po kilku tygodniach życia w ciągłym pędzie przestajemy ogarniać niektóre tematy. To znowu powoduje frustracje, bo czegoś nie dopełniliśmy, czegoś nie dokończyliśmy itp. Lepiej zrobić dwie rzeczy mniej, ale resztę zrobić dobrze niż stresować się tym, że nie nadążamy z czasem.

Zmartwień będziemy mieli także mniej, jeśli uświadomimy sobie, że niektóre rzeczy i sytuacje nie zależą od nas i nasze starania nie poprawią uzyskanego rezultatu. Świętujmy weekendy – bez pracy, obowiązków, zmartwień. Ustalmy sobie, sami ze sobą, że weekendy to czas bez pracowania i myślenia o problemach – to czas tylko dla nas, naszych bliskich, naszego hobby i samych miłych rzeczy. To doskonale ładuje akumulatory na cały długi tydzień pracy.

Raz na jakiś czas sprawmy sobie przyjemność – pojedźmy na weekend, dzieci podrzućmy dziadkom i spędźmy miły wieczór z mężem/żoną, zróbmy sobie długą kąpiel, spędźmy czas tak, żeby był on dla nas czystym relaksem. To sprawi, że będziemy mieli motywację do starania się, bo na końcu starań będzie czekała na nas nagroda. Jeśli spotka nas jakaś stresująca sytuacja zamiast się denerwować weźmy kilka głębokich wdechów, wyjdźmy na krótki spacer, ochłońmy przez kilka minut, a problem na pewno wyda się mniejszy i łatwiejszy do rozwiązania.

Generalną zasadą, by cieszyć się życiem jest unikanie stresów, które odbierają nam radość życia!

Źródło:

ravestin czy to oszustwo I snoril co to jest I formuła artroser I detosil ile tabletek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *